Який світовий рекорд з карбування. У Росії встановлено новий рекорд за тривалістю карбування м'яча. Найбільший футбольний турнір

Мабуть, спорт і рекорди - поняття досить схожі за змістом, що часто перетинаються між собою. Тому до знаменитої щорічної збірки рекордів Гіннесса так часто потрапляють спортивні хлопці зі стадіонів та спортивних залів. Не всі по-справжньому великі результати фіксуються у Книзі рекордів Гіннесса. Деяким рекордсменам (наприклад, ) довго доводиться чекати, щоб представники довідника перевірили та занесли їх досягнення до списку найбільших.

Ми зібрали десять офіційних дивовижних рекордів, які б підтверджували, що не один у списку футбольних рекордсменів.

Жюст Фонтен

Найбільша кількість забитих м'ячів на одному чемпіонаті світу

Нинішній футбол все-таки менш гострий і результативний, ніж півстоліття тому, а тому рекорд Жюста Фонтена напевно протримається дуже довго. Нападник французького «Реймса» надійно надрукував своє ім'я на сторінці Книги рекордів Гіннесса в 1958 році. Втім, як і він забив свої 13 м'ячів у ворота противників. Дивовижний факт: легендарну чортову дюжину Фонтен відвантажив, граючи в чужих бутсах. Власні у Жюста Фонтен вкрали.

Хакан Шукюр

Найшвидший гол на чемпіонатах світу

Поставити рекорд на мундіалі 2002 досвідченому турецькому голеадору частково допоміг суперник: збірна Південної Кореї в матчі з Туреччиною відразу потягла м'яч на свою половину поля. Неквапливий захисник не встиг віддати пас воротарю, як Шукюр, немов турецький сокіл, увірвався і буквально виклеював м'яч із ніг корейця. Коли м'яч перетнув лінію воріт, секундомір арбітра зупинився на позначці 10,8 секунд.

Райан Гіггз

ЄДИНИЙ ФУТБОЛІСТ, ЩО ВИХОДИВ НА ПОЛІ
У КОЖНОМУ СЕЗОНІ БРИТАНСЬКОЇ ПРЕМ'ЄР-ЛІГИ

В останній редакції Книги рекордів Гіннеса колишній нападник «Манчестер Юнайтед» відзначився чотири рази! Легендарний Райан Гіггз, по-перше, став єдиним футболістом, котрий грав у кожному сезоні Англійської прем'єр-ліги. Тобто Раян з 1992 по 2014 рік не пропустив жодного сезону, забиваючи у кожному з них. Крім того, немає футболіста, який виходив би на поле частіше, ніж Гіггз, і того чемпіона Прем'єр-ліги, який міг зрівнятися своїми титулами з 13 золотими медалями валлійця.

Маурісіо Бальдівєсо

Наймолодший професійний футболіст

Наприкінці матчу чемпіонату Болівії між "Ауророю" та "Ла-Пасом" тренер "Аурори" Хуліо Сесар, поставлений у критичне становище травмованими нападниками, випустив на поле свого 12-річного сина Маурісіо. Юний форвард встиг тричі торкнутися м'яча, а наприкінці матчу навіть заробив штрафний для команди. Відомо, що захисника Ромуло Алаку, який зрубав хлопчика, освистав стадіон. А хлопець оформив наймолодший дебют - у день матчу йому було 12 років та 362 дні.

Паоло Мальдіні

Найдосвідченіший капітан у Лізі Чемпіонів

Представник легендарної футбольної династії Мальдіні у лютому 2008 року встановив особливий, почесний рекорд. Великий Паоло був капітаном "Мілана" у матчі проти "Арсеналу". Представники Книги рекордів Гіннеса скрупульозно підрахували, що коли Мальдіні стояв разом із командою під урочисті звуки гімну Ліги чемпіонів, йому стукнуло 39 років та 239 днів.

Пеле

футболіст, який забив найбільше м'ячів за кар'єру

Один з найкращих футболістів за всю історію світового футболу, звичайно ж, не міг пройти повз цей список. Важко підрахувати точно, але за свою кар'єру бразилець забив приблизно 1200 м'ячів із лишком, причому 77 - у складі національної збірної.

Франц Беккенбауер

Перша людина, яка виграла чемпіонат світу
як капітан команди та тренера

Легендарний німецький захисник у 1974 році зробив із бундестим «золотий дубль», здобувши золото чемпіонату світу, а через два роки - піднявши над головою Кубок Європи. Хтось знав, що в кар'єрі Беккенбауера буде принаймні ще один такий дубль. У 1990 році Кайзер Франц, як звали гравця та тренера за заслуги та велич, завоював Кубок світу як тренер збірної Німеччини.

Кріштіану Роналду

Найдорожчий футболіст у світі

Про те, що великий португалець перейде з Манчестер Юнайтед в мадридський Реал, було зрозуміло вже давно. Перед літом 2009 року залишилося лише два питання - коли і за скільки. 1 липня на трансферному ринку з'явився новий рекордсмен, потіснивши Зінедіна Зідана. За Кріштіану Роналду іспанський клуб заплатив 94 мільйони євро, також закріпивши за португальцем суму 1 мільярд євро як відступні. Нещодавно Кріштіану побив ще один рекорд, якому позаздрить кожен блогер. Роналду став найпопулярнішим спортсменом у Twitter - на

В останні вихідні липня «Чемпіонат» збирається потрапити до Книги рекордів Гіннесса, організувавши наймасштабніший виставковий матч в історії футболу, учасником якого може стати будь-хто. Очікується, що зустріч у «Лужниках» збере близько півтори тисячі любителів футболу, які гратимуть відповідно до всіх правил ФІФА, за винятком одного: кількість замін у матчі не обмежена, при цьому кожен футболіст має провести на полі щонайменше 10 хвилин і хоча б раз торкнутися м'яча. На даний момент рекорд належить німецькій фармацевтичній компанії Andreae-Noris Zahn AG: у матчі, що відбувся 15-16 червня 2012 року, взяли участь 920 гравців.

Найдовший футбольний матч

Матч, який зібрав найбільшу кількість учасників, тривав близько 33 години, проте навіть така солідна тривалість не є рекордом. Найкращий результат було встановлено буквально місяць тому двома аматорськими командами із французької комуни Кербак. Дві команди, складені з 11 польових та 7 запасних гравців, провели на полі 73 години поспіль. Кількість замін не була обмежена, тому запасні футболісти отримували двогодинні перерви на відпочинок. У ході матчу двох гравців було тимчасово госпіталізовано, але попередній рекорд все ж таки був побитий. Підсумковий рахунок матчу – 475:473.

Найбільший футбольний турнір

Одна справа - організувати визначний матч, а інша - цілий турнір, в якому команди боротимуться не один і навіть не три дні поспіль. Аматорський турнір Copa Telmex, що відбувся в 2011 році в Мексиці, займає в книзі рекордів Гіннеса одразу дві почесні сторінки. По-перше, мексиканські змагання стали найтривалішими в історії футболу: від першого матчу до фіналу минуло 10 місяців та 12 днів. По-друге, Copa Telmex три роки тому зібрав найчисельніший склад учасників. Боротьбу за кубок розпочинали 201 287 осіб, які представляли 11 777 футбольних команд. Ось так у Мексиці люблять футбол!

Найтриваліший контроль м'яча

Від рекордів, встановлених цілими командами, переходимо до унікальних осіб, які ніколи не забивали на чемпіонатах світу та не вигравали Лігу чемпіонів, але все одно внесли свої імена до Книги рекордів Гіннесса. Ні для кого не секрет, що одна з головних футбольних навичок – контроль м'яча. Кожен, який намагався грати у футбол, звичайно, намагався карбувати м'яч, не даючи йому впасти на землю. Але ні Мессі, ні Роналду не перевіряли, як довго вони це можуть робити. А еталоном на сьогоднішній день є результат мексиканця Абрахама Муньоса, який не опускав м'яч на землю протягом 21 години та однієї хвилини. Під час нетривалих перерв на відпочинок рекордсмен затискав м'яч колінами.

Найшвидший марафон з м'ячем

Важливі навички будь-якого футболіста – швидкість та витривалість. За матч польові гравці в середньому пробігають по 10 кілометрів, і немає жодних сумнівів у тому, що пробігли б марафон. Але вийшло б професіоналам здолати понад 40 кілометрів, ведучи м'яч, ніхто не перевіряв. Данець Ян Шредерволодіє світовим рекордом у цій дисципліні. У березні 2013 року він подолав 42 кілометри та 195 метрів за 3:29.55. Але ще більш дивовижний рекорд 1990 року встановив громадянин Чехословаччини. Ян Скорковський. За 7:18.55 він пробіг марафон… карбуючи м'яч. Звичайно, снаряд стосувався землі, але коли це відбувалося, майбутньому рекордсменові доводилося повертатися на кілька кроків тому.

Найкращі забіги з м'ячем на голові

Марафон подолати можуть не всі, а ось стометрівку – майже кожен. Тому немає нічого дивного в тому, що і на такій короткій дистанції фіксуються рекорди щодо віртуозного володіння м'ячем. Мабуть, найцікавіший із них належить англійцю Деніел Каттінґ, який пробіг улюблену дистанцію Усейна Болтаза 18,53 секунд, утримуючи на голові футбольний м'яч. Рекорд був побитий у лютому 2011 року у перерві матчу третьої англійської ліги. Абдул Халімз Бангладеша також досяг успіху в переміщеннях з м'ячем на голові, однак він працював на дальність, а не на швидкість. У жовтні 2011 року він пройшов 15,2 кілометра, жодного разу не впустивши круглого.

Найточніші розпакувальники

Нарешті, звернемося до іншої важливої ​​футбольної навички – уміння віддати швидкий та точний пас. Британці Стівен Баптисті Джеймс Марвуд, граючи разом у футбол, напевно розігрують біля чужих воріт блискавичні «стіночки» Справа в тому, що саме ці хлопці є володарями рекорду швидкості точних пасів один одному. У березні 2011 року Стівен і Джеймс, розташувавшись приблизно за 10 метрів один від одного, зробили серію з 50 точних передач за 33,45 секунди. Цікавий рекорд у сфері перепасувань належить також шведам Томасу Лундмануі Валону Гаші, які віддавали один одному паси головою, не втрачаючи м'яч протягом 12 хвилин 42 секунд.

Найбільша висота падіння спійманого м'яча

Але яка книга футбольних рекордів обійдеться без успіхів у воротарському мистецтві? Є подібні й у довіднику Гіннесса. Британці Гевін Хенсоні Девід Сіменпід час реконструкції на стадіоні "Уемблі" стали володарями незвичайного досягнення. Кожен із них спіймав м'яч, що падає з висоти 102,5 метри. Ігровий снаряд скидали з будівельного крана, і, наближаючись до землі, він досягав швидкості 137 кілометрів на годину. Вдарившись об газон на такій швидкості, м'яч злітав у небо на 15 метрів, але британці не налякали, і один за одним встановили незвичайний рекорд.

Найкращий підйом на сходи з карбуванням

Навряд чи комусь із футболістів часто доводиться підніматися сходами, карбуючи м'яч. Однак у Книзі рекордів Гіннеса є й такі здобутки. Вже відомий нам Абрахам Муньос, який є визнаним фахівцем з карбування м'яча, одного разу подолав 4698 ступенів ескалатора, жодного разу не впустивши його на землю. Втім, найекстравагантніший рекорд у цій категорії утримує Ія Траореіз Гвінеї. Він, контролюючи м'яч і крокуючи при цьому назад, піднявся пожежними сходами, встановленими під кутом 55 градусів, на висоту 21,5 метра. Чого тільки не вигадають люди, щоб стати рекордсменами.

Найшвидше карбування м'яча губами

Насамкінець можна розповісти і про найдивніший рекорд, пов'язаний з футболом. Знову ми зустрічаємо нашого старого знайомого, цього разу Деніела Каттінгабіг стометрівку з м'ячем на голові. З'ясовується, що цей хлопець насправді має багато футбольних талантів, і одним із них є карбування м'яча… губами. Протягом хвилини трюкач підкинув та впіймав стандартний футбольний снаряд губами цілих 153 рази. Цікаво, чи не хоче Каттінг отримати рекорд у категорії «найдовший поцілунок в історії футболу». Це місце в Книзі рекордів Гіннеса поки вільне.

«Чемпіонат» - #ставимо рекорд разом!

Олександр Аршин

Час жонглювання м'ячем становив 3 години 34 хвилини 47 секунд, що на дві хвилини більше за попередній рекорд.

4 липня у Росії встановленийновий національний рекорд з карбування м'яча. Його встановив Олександр Аршин із Новосибірська (уродженець Республіки Тива). За весь час жонглювання спортсмен зміг виконати 26 тисяч 860 ударів по м'ячу, повідомляє ЄНВ.

Олександр Аршинрозповів ЕНВ, що займається фрістайлом 8 років. Спортсмен зауважив, що на самих тренуваннях з фрістайлу карбування м'яча є у невеликих кількостях. Тим не менш, до цього особистий рекорд у жонглюванні м'яча – 1800 разів – спортсмен поставив у 15 років. Нещодавно почув про конкурс "чеканка-челендж" від Ощадбанку і подумав, що можу спробувати набити таку кількість разів, щоб бути в топ-25 і виграти поїздку на Чемпіонат світу. Потім глянув рекорд Росії на сайті рекордів, і моя мета стала глобальнішою. , ніж просто топ-25. Заздалегідь я обдумав, що мені потрібна розетка для камери та флешка з хорошим об'ємом.

Перша спроба становлення рекорду, за визнанням Олександра Аршиназакінчилася після 19 хвилин. "Я впустив м'яч дуже безглуздо, підбиваючи його трохи вище, щоб відпочити між підбиваннями. Після дропу посидів 3 хвилини, зібрався думками і приступив до 2 спроби, яка тривала 3 години 34 хвилини 47 секунд. З 40 хвилин шия дала про себе знати з- під час карбування я її не вважав, орієнтувався за часом, у середньому 120-130 набивань за хвилину, 30 хвилин – 3600, година – 7200. У цьому плані мені дуже допоміг адміністратор "Екстрім Фітнес" у Новосибірську, який щогодини перевіряв, що камера знімає і говорив мені про час, за це йому окреме спасибі. Після двох годин карбування, я вже про все в житті поміркував, і мені стало нудно. Музика закінчилася вже після хвилин 50-ти. були моменти, коли я переставав розуміти, що я роблю... Ноги автоматично карбують м'яч, по краях все пливе, втім через це за весь час було 7-8 небезпечних ситуацій, коли я мало не втратив м'яч. гомілки і, як це зазвичай буває, упустив м'яч сам того не розуміючи", - поділився Олександр Аршін.

До речі, попередній національний рекорд 18 вересня 2015 року встановив спортсмен з Києва Олександр Домоскан, який жонглював м'ячем 3 години 32 хвилини 40 секунд із кількістю ударів всього 19 тисяч 778. Раніше, 25 квітня 2015 року результату о 2 годині 16 хвилин досяг Леонід Змановський(ХМАО-Югра, Кондинський р-н, с. Болчари), а 25 квітня 2014 року рекорд встановила Ганна Зощукз Москви, результат якої становив 1 годину 52 хв 17 сек.

Зазначимо, що світовий рекорд із карбування м'яча належить англійцю Дану Магнесу, який наганяв м'яч близько 24 годин не перериваючись, використовуючи ноги, плечі та голову. Приблизна кількість відбивань - близько 250 000. Рекорд був встановлений у Ковент Гардені в Лондоні 1 травня 2009 року о 14:00. З того часу рекорд Магнеса не може піддатися жодному спортсмену.

Для довідки, карбування м'яча – спосіб жонглювання м'ячем. Полягає в тому, що той, хто чекає, не дає м'ячу впасти на землю, підкидаючи його вгору за допомогою ніг, грудей, плечей і голови. Карбування є базовою вправою у футбольному фрістайлі. У такий же спосіб тренують спритність та навички володіння м'ячем футболісти.